Типові документи

15.12.2016 19:03:29

ГО "НАМУ" закликає та заохочує своїх членів, партнераські організації длитися власними напрацюваннями типових документів, в тому числі адаптованих під галузеві практики.  

Зразок Договору про проведення процедури медіації

- завантажити 

Зразок двомовного (українська/англійська) Договору про проведення процедури медіації

- завантажити

Медіаційне застереження (положення про можливість застосування медіації), яке варто рекомендувати клієнтам включати в угоди, щоб створювати можливість альтернативного/позасудового розгляду суперечок, якщо вони виникають:

Будь-які суперечки, протиріччя або претензії (надалі – «Спори»), що виникли з чи у зв’язку з даною Угодою, її порушенням, припиненням або недійсністю, у разі неможливості Сторін самостійно розв’язати непорозуміння, Сторони висловлюють свою згоду на використання альтернативного засобу врегулювання спорів – медіації, ефективної процедури із залученням нейтрального фахового посередника з числа медіаторів – членів ГО “Національна асоціація медіаторів України”. Задля виконання цього положення Сторони зобов'язані визначити медіатора, укласти з ним медіаційну угоду та забезпечити участь принаймні у двох медіаційних сесіях представників Сторін, що повноважні прийняти остаточне рішення по суті спору. У разі, якщо в процесі медіації сторони не досягнуть згоди, таку суперечку буде передано на розгляд відповідного суду відповідно до законодавства України.
Увага: при використанні типових документів, публікуванні, поширенні та їх розміщенні на інших ресурсах  - посилання на першоджерело - сайт ГО "Національної асоціації України" - є обов`язковим.

Веб-сайт оновлено в рамках проекту, що виконувався Координатором проектів ОБСЄ в Україні за фінансової підтримки уряду Фінляндії. Зміст ресурсу є виключно відповідальністю Національної асоціації медіаторів України і не відображає позиції, погляди чи думки Координатора проектів ОБСЄ в Україні.