МЕДІАЦІЯ У ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ЮРИСТА (підручник)

20.11.2019 22:20:00

Підручник "Медіація для юристів"

В рамках реалізації проекту ГО "Українська академія медіації" «Підтримка юридичних вищих навчальних закладів шляхом розроблення навчально-методичного забезпечення викладання дисциплін з медіації задля поліпшення якості юридичної освіти та сприяння ширшому застосуванню альтернативних механізмів вирішення спорів», що реалізується за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя», в Україні видано перший підручник для правників «Медіація у професійній діяльності юриста».

Підручник, що вийшов за редакцією Наталії Крестовської та Луїзи Романадзе, було створено колективом авторів – правниками (суддями, адвокатами, нотаріусами тощо) з різних регіонів України, які є одночасно фахівцями з питань медіації. Підручних отримав схвальні рецензії двох докторів юридичних наук, які спеціалізуються на медіації.

Даний підручник ознайомить читача з теорією та практикою одного із найпоширеніших у світі альтернативних способів вирішення конфліктів (спорів) – медіацією. Підручник є корисним для медіаторів, представників установ та організацій, які планують використовувати медіацію у своїй діяльності, здобувачам вищої освіти, а також всім, хто бажає ознайомитися з медіацією.

Самостійною складовою підручника є інфографіка, яка допомагає зрозуміти місце медіації в системі альтернативних засобів розв’язання  спорів, поняття та переваги медіації, роль медіатора, сутність процедури медіації, а також місце медіації у професійній діяльності юриста.

Підручник супроводжується Методичними рекомендаціями для викладання правникам навчальної дисципліни з медіації, що містять повний комплекс методичного забезпечення та поширюватимуться серед викладачів ЗВО.

Веб-сайт оновлено в рамках проекту, що виконувався Координатором проектів ОБСЄ в Україні за фінансової підтримки уряду Фінляндії. Зміст ресурсу є виключно відповідальністю Національної асоціації медіаторів України і не відображає позиції, погляди чи думки Координатора проектів ОБСЄ в Україні.