Відповідальність медіатора

15.12.2016 19:21:15

Медіатор має дотримуватись чинних норм законодавства, як громадянин та особа, що надає допомогу чи послуги на комерційній основі. За порушення цих норм медіатор несе цивільну, адміністративну, кримінальну, дисциплінарну відповідальність відповідно до чинного законодавства на загальних підставах. Звертаємо увагу, що ГО НАМУ не розглядає такі скарги, натомість Вам належить подати належним чином оформлену заяву до суду чи контролюючих/правоохоронних органів. 

При цьому також медіатори-члени ГО НАМУ беруть на себе відповідальність дотримуватись Кодексу етики медіатора. У разі, якщо медіатор порушив положення Кодексу, наприклад розголосив конфіденційну інформацію, втратив нейтральність та не вийшов з процесу медіації, то сторона спору, в якому медіатор надавав послугу/допомогу -може звернутись із скаргою, що буде розглянута кваліфікованими медіаторами, залученими ГО НАМУ, У разі доведення суттєвого порушення етичних вимог медіатор може бути виключений із реєстру та/або організації. 

Веб-сайт оновлено в рамках проекту, що виконувався Координатором проектів ОБСЄ в Україні за фінансової підтримки уряду Фінляндії. Зміст ресурсу є виключно відповідальністю Національної асоціації медіаторів України і не відображає позиції, погляди чи думки Координатора проектів ОБСЄ в Україні.