Videos

Майстер-клас: Як оцінювати ефективність діалогу. Частина 1

Майстер-клас: Як оцінювати ефективність діалогу. Частина 1

Міріманова Наталія - nеоретик  і практик вирішення конфліктів з понад 20-річним досвідом роботи в Росії, Центральній  Азії,  Молдові,  Україні,  Західних  Балканах  та  Східній  Європі.  Наталія неодноразово  залучалась  у  якості  консультанта  до  роботи з ООН,  ОБСЄ,  Європейської дипломатичної  служби,  Інтерньюз,  Фонду  Ага  Хана,  Національного  демократичного інституту,  Центру  гуманітарної  діалогу,  а  також  інших  міжнародних  національних  та  регіональних  організацій.  В цьому відео - перша частина майстер-класу, який вона давала для учасників Форуму для медіаторів та фасилітаторів «Сприяння розвитку діалогової культури в Україні», організованого Координатором проектів ОБСЄ в Україні 9-10 грудня 2015 р. в м. Київ.   На  майстер-класі  обговорювали  діалог  з  точки  зору  його  телеології  (цілепокладання) як основи дизайну оцінки його ефективності. Перебіг  і результат діалогу  визначається  багатьма  факторами,  як  внутрішніми,  так  і  зовнішніми стосовно  власне  циклу  діалогу -  дизайн,  проведення,  результат.  Тому  завдання оцінки  ефективності  діалогу  повинне  вирішуватися  як  задача  оцінки  втручання  в складну систему багатьох змінних, при цьому ж не ізольованих, а взаємопов'язаних. Відео - російською.

Майстер-клас: Стратегічний дизайн багаторівневого комплексного діалогу. Частина 1

Майстер-клас: Стратегічний дизайн багаторівневого комплексного діалогу. Частина 1

Стейнар Брін  - з 1995  року працює в сфері налагодження  діалогу  в  тих  регіонах Європи, де відбувався найбільший конфлікт після Другої світової війни - тобто на Західних Балканах. Він був засновником Мережі діалогу Нансена, який складається з десяти діалог-центрів від Хорватії до Македонії. Вони,  зокрема  зосередили свою роботу на відновленні атмосфери довіри, спілкування і співпраці в громадах, розколотих війною.  Він  провів  сотні  діалогових семінарів тривалістю від 3 днів до 3 місяців.   В цьому відео - перша частина майстер-класу, який він дав для учасників Форуму для медіаторів та фасилітаторів «Сприяння розвитку діалогової культури в Україні», організованого Координатором проектів ОБСЄ в Україні 9-10 грудня 2015 р. в м. Київ. Відео - англійською з українським перекладом.

Майстер-клас: Стратегічний дизайн багаторівневого комплексного діалогу. Частина 2

Майстер-клас: Стратегічний дизайн багаторівневого комплексного діалогу. Частина 2

Стейнар Брін  - з 1995  року працює в сфері налагодження  діалогу  в  тих  регіонах Європи, де відбувався найбільший конфлікт після Другої світової війни - тобто на Західних Балканах. Він був засновником Мережі діалогу Нансена, який складається з десяти діалог-центрів від Хорватії до Македонії. Вони,  зокрема  зосередили свою роботу на відновленні атмосфери довіри, спілкування і співпраці в громадах, розколотих війною.  Він  провів  сотні  діалогових семінарів тривалістю від 3 днів до 3 місяців.  В цьому відео - друга частина майстер-класу, який він дав для учасників Форуму для медіаторів та фасилітаторів «Сприяння розвитку діалогової культури в Україні», організованого Координатором проектів ОБСЄ в Україні 9-10 грудня 2015 р. в м. Київ. Відео - англійською з українським перекладом.

Майстер-клас: Як залучати високопосадовців до участі в діалогах. Частина 1

Майстер-клас: Як залучати високопосадовців до участі в діалогах. Частина 1

 Девід Ньютон - незалежний  консультант  з  питань  мирних  процесів,  посередництва  і миророзбудови.  Він  співпрацює  з  міжнародними  організаціями, урядами  та  неурядовими організаціями, щоб допомогти їм розробити, підтримати та реалізувати найбільш ефективні процеси  у  просування  миру.  За  понад 15  років  професійної  діяльності  він  працював  на керівних посадах та радником у місцевих і міжнародних неурядових організаціях, ООН, ЄС, урядах Великобританії та Швейцарії, Африці, Азії, та колишньому Радянському Союзі.   В цьому відео - перша частина майстер-класу, який він дав для учасників Форуму для медіаторів та фасилітаторів «Сприяння розвитку діалогової культури в Україні», організованого Координатором проектів ОБСЄ в Україні 9-10 грудня 2015 р. в м. Київ. Відео - англійською з українським перекладом.

Майстер-клас: Як залучати високопосадовців до участі в діалогах. Частина 2

Майстер-клас: Як залучати високопосадовців до участі в діалогах. Частина 2

Девід Ньютон - незалежний  консультант  з  питань  мирних  процесів,  посередництва  і миророзбудови.  Він  співпрацює  з  міжнародними  організаціями, урядами  та  неурядовими організаціями, щоб допомогти їм розробити, підтримати та реалізувати найбільш ефективні процеси  у  просування  миру.  За  понад 15  років  професійної  діяльності  він  працював  на керівних посадах та радником у місцевих і міжнародних неурядових організаціях, ООН, ЄС, урядах Великобританії та Швейцарії, Африці, Азії, та колишньому Радянському Союзі. В цьому відео - друга частина майстер-класу, який він дав для учасників Форуму для медіаторів та фасилітаторів «Сприяння розвитку діалогової культури в Україні», організованого Координатором проектів ОБСЄ в Україні 9-10 грудня 2015 р. в м. Київ. Відео - англійською з українським перекладом.

Майстер-клас: Плюрилог в комплексних конфліктах. Від хаосу до симфонії

Майстер-клас: Плюрилог в комплексних конфліктах. Від хаосу до симфонії

Урсула Касер має ступінь магістра медіації Європейської магістратури у галузі медіації. Основні напрямки роботи: суспільний діалог, досягнення консенсусу та медіація в комплексному плануванні та процесах прийняття рішень (державна служба, наукові кола, школи, підприємства), фасилітування і модерація під час зустрічей і процесів участі громадськості (проведено більше 300 семінарів), підготовка і читання лекцій (методи фасилітації, управління конфліктами, загальна та багатостороння медіація). Вона також є офіційним конфлікт-медіатором (акредитація португальського Міністерства юстиції) в районах Хульгадос де Пас Кашкайш, Лісабон, Синтра, Сейшал і Одівелаш. Як посередник вона має акредитацію від CEDR - Центру ефективного вирішення спорів, IMI - Міжнародного інституту медіації та є членом екзаменаційної комісії «Магістрів в сфері медіації» університету Ферн в Хагені. Тут подається відео майстер-класу, який вона провела під час конференції “Інструменти діалогу  як  засобу  подолання  кризових  явищ: міжнародний досвід  та  перспективи застосування в Україні”, організованій Координатором проектів ОБСЄ в Україні 10-12  грудня 2014 року в м. Одеса. Відео – англійською з російським перекладом.

Майстер-клас: Діалог: підготовка та проведення

Майстер-клас: Діалог: підготовка та проведення

Мартін Сноддон - в минулому - учасник ірландського конфлікту і політичний в'язень, який після звільнення в 1990 році присвятив своє життя будівництву миру, спочатку в Ірландії, але потім і в інших країнах, які переживають конфлікт або в постконфліктних країнах.  Обіймав посаду директора програми реінтеграції колишніх комбатантів (5 років), і директора з надання послуг групам громад в рамках Ресурсного центру з питань подолання травм викликаних конфліктами (12 років) та працював в якості члена Наглядової Ради з медіації Північної Ірландії.  Його поточна робота в Ірландії стосується навчання персоналу і сприяння діалогу всередині та між громадами де ще досі існує спадщина насильницького конфлікту, яка становить небезпеку для мирного майбутнього.

Майстер-клас: Як напрацювати власне (місцеве) рішення для важковирішуваних конфліктів

Майстер-клас: Як напрацювати власне (місцеве) рішення для важковирішуваних конфліктів

Срджан Джеріч з 2005 року працював на Балканах на різних посадах з міжнародними організаціями та аналітичними центрами. Він брав активну участь у багатьох проектах з розбудови спроможностей по всіх Західних Балканах, спрямованих на оснащення місцевих учасників та лідерів інструментами, необхідними для посередництва в між- і внутрішньорегіональних суперечках громад. Він також працював в проектах у сфері повернення, пов'язаних з внутрішньо переміщеними особами і їх реінтеграції в приймаючій спільноті. Протягом всієї своєї кар'єри, він також мав можливість працювати посередником безпосередньо під час численних напружених протистоянь, особливо в північній частині Косово, а також пропонував підтримку та консультації протягом переговорів на більш високому рівні між Сербією і Косово під егідою Європейського Союзу. Тут подається відео майстер-класу, який він провів під час конференції “Інструменти діалогу як засобу подолання кризових явищ: міжнародний досвід та перспективи застосування в Україні”, організованій Координатором проектів ОБСЄ в Україні 10-12 грудня 2014 року в м. Одеса. Відео – англійською з перекладом українською.

This website has been updated as part of a project implemented by the OSCE Project Co-ordinator in Ukraine with financial support provided by the government of Finland. The contents of this website are the sole responsibility of the National Association of Mediators of Ukraine and can in no way be taken to reflect the views of the Project Co-ordinator.